Sigara içmenin Günahı – Timurtaş Hoca

Yeryüzünü Cenabı Hak ortak yaratmıştır insanlar için. Rastgele kirletemezsiniz, tahrib edemezsiniz, bozamazsınız. Herzaman söylüyorum yani havayı kirletmek suçtur. çünkü hava bütün beşeriyetin, sadece beşeriyetmi? mahlukatın ortak nimetidir.

Bende sigara ile alakalı arap aliminin yazdığı bir kitap var. Sigara içen bir müslümanın diyor hiçbir günahı olmasa, pırıl pırıl adam, sadece sigara içiyor, bu durumda sigara içtiği mekanı, odayı, salonu, çevreyi kirleterek akciğerlerine temiz hava çeken insanların akciğerlerine duman göndermekten cehennemliktir diyor. Ne hakkın var kirletmeye edrafı? sigara ihtiyaçmı? yemekmi bu? ne kullanıyorsun öyleyse? Tek kelimeyle irade zayıflığıdır ahmaklıktır sigara içmek.

Elli metrekarelik bir alanda bir kişi sigara içsin orası ölmüştür. Bazen bana gelenler oluyor, benim kütüphanem geniş, bir kişi sigara içiyor vallahi o elli metrekarelik kütüphanede 3 gün sigara kokusu gitmiyor. Yazık değilmi? Nehakkın var bunu yapmaya senin bakim? Bu dünya hepimizindir, ne hakkın var tek başına kirletmeye. Müslümanlar sorumlu insanlardır.

TİMURTAŞ HOCAEFENDİ

72 Görüntüleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir